Askom
IDE ve SSD Harddisk Ürünleri

IPC olarak da adlandırılan Endüstriyel bilgisayarlar, endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış PC tabanlı bilgisayar platformlarıdır. Endüstriyel bilgisayar malzemeleri üreticileri tarafından kurum ve işletmelere sunulmaktadırlar. Endüstriyel sistemler; fabrika otomasyonu, tıbbi malzemeler, askeri uygulamalar, ATM/bankacılık, oyun makineleri, otomatlar, kiosk, dijital imza, POS/POI sistemleri, ulaştırma sistemleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Endüstriyel uygulamalara yönelik SSD çözümleri, geleneksel sabit disk-HDD yerine kullanım için mükemmel çözümler sunar. Güvenilir, dayanıklı ve uzun süre kullanım için zorlu ve yoğun testlerden geçirilerek kullanıma sunulurlar.

ASKOM tarafından sunulan endüstriyel CompactFlash-CF kartlar, Secure Digital- SD kartlar, SATA Flash Modüller, PATA Flash Modüller, USB Flash Modüller, SATA/mSATA Katı Hal Sürücüler-SSD ürünler yer almaktadır.


Tüm ürünler kullanıcı ihtiyaçlarına uygun olarak endüstriyel kullanımı için gereken sıra dışı güvenilirlik ve dayanım gereklerini karşılayacak şekilde tasarlanıp üretilmektedir.
 

2.5 inç PATA SSD

·         Geniş sıcaklık aralığında çalışan uygulamalar için uygundur (-40°C~85°C)

·         Ultra DMA Mode 6, Multi-Word DMA Mode 2 ve PIO Mode 4 desteği

·         Hızlı sistem açılışı ve yazılım uygulama performansı

·         S.M.A.R.T.,  görüntüleme araçları ve güvenlik işlevleri desteği

·         Dahili güç koruması (Advanced Power Shield), işlevi ile ani güç kesintisinde veri koruması

·         Dahili donanımsal BCH-ECC motoru 1024 byte veride 40 bit’e kadar düzeltme yapabilir.

Kingspec tarafından üretilen endüstriyel kalitedeki elektronik disk (SSD / Flash) ve bellek ürünlerinin satışını yapmaktayız. Kingspec 2.5" IDE PATA SSD, SATA, mSATA, SATADOM, CFC, nanoSSD, CFast gibi farklı form faktörleri ve arabirimlerle sunmaktayız.